NITKO NAS NE DOLAZI SPASITI OD NAS SAMIH.

Svatko od nas je obdaren sposobnošću da bude odgovoran za kvalitetu svog iskustva. Međutim, sve dok svjesno ne utječemo suosjećajnom svjesnošću na svoj neintegrirani strah, ljutnju i tugu, oni nastavljaju funkcionirati kao nesvjesna uzročna točka naše vanjske neravnoteže, nelagode, bolesti i zablude. Nastavljanjem potiskivanja i umirivanja svojeg neintegriranog emocionalnog stanja – i umjesto toga dopuštanjem da budemo nošeni emocijama i izazvani od svakoga ili svega – ostajemo neautentična vrsta bez integriteta, kojoj manjka emocionalna sposobnost da intimno sadrži svjesnost o tome što smo mi ili što je Bog za nas.

 

OKRIVLJAVANJE DRUGIH ZA KVALITETU SVOG ŽIVOTNOG ISKUSTVA JE UZALUDNO.

Mentalitet žrtve i pobjednika je poricanje i zabluda. Porast zemaljskog kaosa i sve veće vanjske drame je namjerno pokrenuto i razvijajuće planetarno čišćenje čija je namjena ukazati na naš neautentičan, nesvjestan i programiran pristup življenju. Sav vanjski sukob, koji nas emocionalno izaziva na neugodan način, odražava naša stanja neintegriranog unutarnjeg previranja. Sada je naš jedini izbor ili se reaktivno uključiti u vanjsku dramu ili dopustiti predstavi vanjske drame da nam olakša suosjećajno buđenje s razumijevanjem za naš unutarnji nemir i njegovu integraciju.

 

SADAŠNJI TRENUTAK JE VRIJEDAN – SVJESTAN ULAZAK U NJEGA JE portal U auTENTIČNOST, integritET I INTIMNOST. 

Svjesnost sadašnjeg trenutka je „bivanje potpuno prisutnim u svakom trenutku koji se odvija upravo takav kakav je – bez uplitanja – bez da ga se veže za rezonancu straha, ljutnje i tuge koji nastaju iz naše neintegrirane prošlosti“. Samo kad smo prisutni, osjetljivi smo na primanje, pa tako i sposobni shvatiti svaki događaj koji se odvija kao božanski određenu priliku da intimno istražimo duboke mogućnosti svoje ljudskosti. Potpuni ulazak u trenutak zahtijeva preobrazbu ponašanja – pomak od nesvjesne reaktivnosti u namjernu odgovornost. Ta preobrazba je autentična samo ako se postigne kroz integraciju osnovnih utisnutih emocionalnih potpisa, koji nas dosljedno odvraćaju od bivanja prisutnim. Nitko to ne može postići u naše ime.

 

OVAJ RAZVIJAJUĆI TRENUTAK NAŠE LJUDSKE EVOLUCIJE NIJE "KRAJ VREMENA" – ON JE POZIVNICA ZA "KRAJ ŽIVLJENJA U PARADIGMI UTEMELJENOJ NA VREMENU" KAKO BISMO MOGLI SPOZNATI MIR.

Naš zadatak nije da „stvorimo mir na zemlji“. Takva namjera rađa se iz percepcijske zablude. Naš je evolucijski zadatak postići sposobnost „da spoznamo da je mir već dan“ dok smo ovdje. Kada razvijemo sposobnost da autentično spoznamo mir – zračimo njegovu rezonancu kroz cijelo svoje iskustvo. Autentični mir se osjeća. Mi smo u miru samo kada se istinski osjećamo u miru. Mir se spoznaje samo kroz odgovorno buđenje za osjećajnu rezonancu ovog razvijajućeg trenutka i time potpunim ulaskom u njega. Ako ne možemo osjetiti mir koji je već dan, to je zato što naš neintegrirani strah, ljutnja i tuga iskrivljuju našu osjećajnu percepciju. Jedino svjesnom integracijom svog utisnutog straha, ljutnje i tuge budimo svoju osjećajnu percepciju i otvaramo se prirodnoj mirnoj rezonanci srca.

 

www.thepresenceportal.com

Michael Brown ©

cv8vd